Bilinçli Nefes Tekniği Nedir? Nasıl Etkili Olur?

‘Seçim bizim; nasıl nefes alırsak öyle yaşarız’

Bilinçli Nefes (BN), kişinin yıllar içinde hücre hafızasında oluşan olumsuz kayıtlarından arındıran, enerjisel olarak hafifleten, huzur ve canlılık veren ve içindeki gerçek potansiyeli ortaya çıkaran güçlü bir nefes tekniğidir.

BN, derin ve diyaframımızı tam kapasite ile kullanarak burundan veya ağzımızdan bir doğal döngü halinde, nefes alış ve verişimiz esnasında hiç ara vermeden gerçekleştirdiğimiz bir nefes çalışmasıdır.

Deneyimli Nefes Koçlarının birebir desteği ile bilinçli olarak bu teknikte alınan nefesin yarattığı yüksek enerji gücü ile beden duygu/zihin ve ruh da güçlü bir dönüşüm gerçekleşir. Bu dönüşüm kesin ve geri dönülmez bir şekilde kişiyi pozitife yükseltir.

Nefes alırken Diyafram kasını kullanmak, yani nefes sırasında karnımızın şişip indiği şekilde nefes almak en doğru nefes alış şeklidir. Diyafram Nefesinin pek çok fiziksel faydası olduğu gibi tüm duygusal toksinlerden kurtulmamızı, yaşam içinde daha topraklı ve güçlü durmamızı sağlar.

Nefes alma tarzımızı değiştirdiğimizde duygularımız, düşüncelerimiz ve davranışlarımız da kendiliğinden değişir ki, bu da Bilinçli Nefes Tekniğinin kişiye sunduğu en büyük hediyelerden biridir.

Yaşamımız nefesimizin aktığı gibi, ya kısıtlı çabalı, sığ akar ya da rahat ve kendiliğinden… ‘Seçim bizim; nasıl nefes alırsak öyle yaşarız’