Vizyonumuz & Misyonumuz

Vizyonumuz

Kurduğumuz güvenilir, sürdürülebilir ve ilkeli nefes sistemi ile toplumun bütünsel iyiliğine hizmet etmek ve bu alanda yetkin eğitmenler yetiştirmek.

Misyonumuz

Bilimsel gerçekler ve güncel bilgiler ışığında tasarlanmış nefes teknikleri ve gelişime, öğrenmeye açık, erdemli, deneyimli
bir ekip ile insanların bütünsel iyilik halini desteklemek.

Değerlerimiz

Bilimsel verilere öncelik veren

Sürekli öğrenmeye ve gelişime açık

Farklılıklara saygılı ve kapsayıcı

Güvenilir

İnsan odaklı

İçten ve Samimi

Ortak akıl ve katılımcılığına inanan

 

Nilgül Tavsel’in Türkiye Temsilcisi olduğu,
IBF İnternational Breathwork Foundation ( Uluslararası Nefes Vakfı )
Temel Değerleri
1. Doğayla Uyumlu İyi İlişkiler

Hayatın birbirine bağlı doğasını kutlar ve bu doğaya uygun olarak birbirimize ve çevremizdeki dünyaya uygun yanıtlar verirken işlerimizi sevgi, saygı ve onur ile yaparız.

2. Bilinçli Nefes

Bilinçli nefes, sistemimizin merkezinde yer alır ve onun bizi yaşamın gerçeğine yönlendirmesine güvenle izin veririz.

3. Özgünlük ve Bütünlük

Yaşamımızı, kendi özgünlük ve bütünlüğümüze adadık ve hayatın en yüksek hayrına ve iyiliğine uygun olmayan yaklaşımlara ve davranışlara karşı meydan okuyoruz.

4. Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

Sistemimiz içinde yer alan çeşitliliği ve kapsayıcılığı destekliyoruz ve eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık ilkelerini aktif olarak uyguluyoruz.

5. Bilinçli İletişim

Bilinçli iletişim, sistemimizin doğal bir parçasıdır. Şifayı sağlamak için her zaman gerçekleri sevgi ile söyleme cesaretine sahibiz. Başka kişilerin iletişim şekillerini kişisel almama konusunda netiz.

6. Kişisel ve Toplu Sorumluluğumuz

Her birimizin içinde var olan yaratıcı güce sahip olduğumuzu kabul ediyoruz ve bu güce saygı duyarak düşüncelerimiz, kelimelerimiz ve davranışlarımız için kişisel sorumluluğumuzu alıyoruz.

7. Esneklik ve Hassasiyet ( Duyarlılık )

Kuantum değişim gücünü biliyoruz ( farkındayız ) ve bilinmeyene uyum sağlamak için yaklaşımlarımızda ( bakış açılarımızda) ve hareketlerimizde esnekliğimizi koruyoruz.

8. Anlama ve Bilgi

Bize sunulan sonsuz aklın kaynağının farkındayız, karar alma süreçlerimizde kalbimiz, ilahi esinlenme ve zihinsel yeteneklerimiz ile rehberlik alıyoruz.

9. Bilinçlilik

Bilincimize bağlı kalarak gölge tarafımızı kabul etme, kucaklama ve bütünleştirme cesaretine sahibiz. Şifa vermeye olan taahhüdümüz için herkese bilinçli farkındalık ile gelişmeleri ve büyümeleri için ilham veriyoruz.

10. Güven, Güvenlik ve Öz Sevgi

Hayatın tezahür gizemine güveniyoruz ve biliyoruz ki iç ve dış dünyamızı keşfederken öz bakım, destek ve başkalarını düşünmek en yüksek öneme sahiptir.

11. Küresel İyileşme

Bilinçli farkındalıkla yaşamımızı sürdürmeye olan adanmışlığımız sayesinde, dünyanın farkındalığı yüksek bir alan olma özelliklerini geliştiriyoruz.