Nilgül Tavsel Nefes ve Koçluk Akademisi
Profesyonel Nefes Koçluğu Eğitimi

ısık25

Nilgül Tavsel Nefes ve Koçluk Akademisi Nefes Koçluğu Programı dörder günlük üç ana bölümden oluşmaktadır. Bölüm aralarında pratik yapma olacağı sunmak için; yaklaşık 4-6 haftalık süreler verilmektedir. Çalışan danışanlarımız düşünülerek eğitimlerimiz Perşembe – Pazar günleri arasında yapılmaktadır.

             
                                                       BİLİNÇLİ NEFES PROFESYONEL NEFES KOÇLUĞU PROGRAMI TARİHLERİ

TEMEL SEVİYE   : 08 – 11 Şubat 2024
İLERİ SEVİYE      : 07 – 10 Mart 2024
SENTEZ SEVİYE : 18 – 21 Nisan 2024
MEZUNİYET         : 17 – 19 Mayıs 2024

Nefes Koçluğu Program İçeriği ve Bölümleri;

1. TEMEL SEVİYE: Temel Nefes Koçluk programı;
Nefes Koçluğunun temel bilgilerini içerir. Bu dört gün sonunda nefes koçluğunun ana bilgilerine sahip olarak, nefes seansları yapmaya başlarsınız.

2. İLERİ SEVİYE: Nefes Koçluğunda Derinleşme Programı;
Özel dikkat isteyen kişiler ile çalışma prensipleri ve daha kapsamlı ve ileri seviyede nefes koçluk bilgi ve tekniklerini içermektedir. Ayrıca ihtiyaca göre uygulanabilecek burun nefes teknikleri de yine bu bölüm içinde yer almaktadır.

3.SENTEZ SEVİYE: Nefes Koçluğunda Ustalaşma ve Yaşam Koçluğu Program;
Bu bölüm, edinilen tüm bilgileri sentezleme ve nefes koçluk yetkinliğinde ustalaşmayı hedeflemektedir. Ayrıca, bu eğitim içinde yer alan Yaşam Koçluğu Eğitimi ile de koçlarımızın, danışan ile daha sağlıklı iletişim kurabilme yetkinliğini kazanmasını ve hem kendisini hem de danışanını daha iyi tanıyabileceği farkındalık edinebileceği araçlar kazanmasını amaçlıyoruz

4.MEZUNİYET: Hafta sonu kamp şeklinde dışarıya açık nefes workshop, özel İnisiyasyon ve mezuniyet kutlaması buluşması. 

Neden Nefes Koçluk Eğitimini Bizden Almalısınız?

Kıdemli Nefes Eğitmenimiz Nilgül Tavsel 17 yıllık deneyimi, profesyonel duruş ve mükemmel hizmet anlayışı ile Nefes Koçluğu Eğitimi’ni Yaşam Koçluğu ile destekleyerek hiç kuşkusuz Türkiye’nin en kaliteli ve Profesyonel Nefes Koçluk Programını sunmaktadır. Bu deneyimini gerek Türkiye de; gerekse İngiltere,USA, Meksika, Hollanda ve Kuveyt gibi pek çok ülkede eğitimler vererek ve yüzlerce koç/eğitmen yetiştirerek oluşturmuştur.

Nefes Koçluğu Programına kimler katılabilir?
  • Koçluğu profesyonel meslek olarak edinmek isteyenler,
  • Nefes çalışmalarının verdiği muhteşem enerjinin içinde kalmak ve onu yaşamının bir parçası olarak her daim tutmak isteyenler.
  • Kendini geliştirmek, dönüştürmek isteyenler.
Sertifikalı Nefes Koçu Nasıl Olunur?
  • 5 günlük Nefes Seminerine  katılım (Yaklaşık 40 saat).
  • Nefes Koçluk Eğitimine katılım (3 temel modülü Yaklaşık 100 saat). 
  • Katılımcılara, belirtilen sayı ve aralıklarla pratik çalışmalar yapmak.
  • Eğitim sırasında ve aralarında koçluk pratiklerinde yetkili Nilgül Tavsel Nefes Koçluk Akademisi mentörleri tarafından süpervizyon desteği almak.
  • Profesyonel Nefes Koçluk Sertifikası alabilmek için bir Nefes semineri, Koçluk programlarının en az 2 modülünde staj yapmak.
  • Bu eğitim boyunca teorik bilginin katılımcıya aktarımının yanı sıra, bilgilerin pratik anlamda uygulamaya geçmesi ve kişinin Nefes Koçluk konusunda yetkinlik kazanmasını sağlayacak pek çok yöntem ve yaklaşım kullanılır.
2023