Kurumsal Nefes Çalışmaları

Biliyoruz ki bireyler, verimli iş performansı sunabilmeleri için kendi içlerinde güvenli ve huzurlu olmalılar. Buna sahip çalışanların, çevreleriyle daha iyi sosyal ilişkiler geliştirip, kurumlarına karşı aidiyet duygusunun ve bağlılığının arttığı bilimsel istatiksel araştırmalarla tespit edilmiştir.

Nefes farkındalığının oluşması, yıllar içinde oluşmuş stres, korku ve kaygılardan özgürleştirerek, çalışanların duygu ruh durumlarını dengeleyebilmelerini ve yönetebilmelerini sağlar.

Stres, depresyon, gelecek kaygısı gibi birçok problem hayatımızın istediğimiz gibi gitmesine engel olmaktadır.

İş hayatının yoğun temposu içinde, zaman zaman yeterli kapasitede nefes almadığımızı veya nefesimizi tuttuğumuz fark ederiz. bunun sonucunda işteki verimimiz düşer, hedeflerimizden uzaklaşır, kendimizi stresli ve negatif düşüncelerin içinde buluruz. Bu sıkıntılar, gerek özel gerekse iş hayatında iletişim sorunlarına ve türlü aksaklıklara yol açmaktadır. Ayrıca, gün boyu masa başında çalışmak da kişinin, yorgun, huzursuz ve sinirli olmasına neden olabilir. Bu durum kişide zihinsel ve fiziksel sıkıntılar ortaya çıkarır. Kişi, özel nefes teknikleriyle daha derin ve doğru nefesler almaya başladıkça huzurlu, mutlu ve rahat bir psikolojiye sahip olur.

Vücudumuz yeteri kadar oksijen almadığı zaman kronik yorgunluk sendromunun içine girer, kendimizi hep yorgun ve halsiz hissederiz.

Eğer tam, açık ve doğru nefes almayı öğrenemezsek sistemimize sürekli korku, stres ve endişeye hâkim olur, kendimizi rahatlamış ve güven içinde hissetmeyiz.

Kurumsal eğitimlerin amacı; yönetici ve çalışanlara özel Nefes Teknikleri uygulatarak; tam kapasite ile doğru nefes almaları için diyafram kasını etkili olarak nasıl kullanabileceklerini öğretmektir. Tam kapasite ile doğru nefes alma, daha mutlu, daha huzurlu bir ruh haline ve daha sağlıklı, daha dingin ve net bir zihne sahip olunmasını sağlar. Bu durumda kişilerin performanslarının hem iş hem de özel hayatlarında arttırmasına yardımcı olur.