Reiki

Evrensel yaşam enerjisi olan Reiki, uyumlanmış bir kişi tarafından başkalarına aktarılan şifa uygulamasıdır. Reiki akıllı bir enerji olup tüm bedenlerde (fiziksel,zihinsel,duygusal,ruhsal) problemli alanı bularak şifalanmasını sağlar. Reiki çalışması tamamlayıcı bir şifa yöntemidir. Danışanın açıklığına bağlı olarak ağrıları giderir yada oldukça hafifletir. Reiki seansları bağışıklığı kuvvetlendirir ve kişinin yaşam enerjisini yükseltir. Tüm bedenlerimizi dengeler ve uyumlar. Şifa sürecini hızlandırır. Reiki tamamen pozitif bir enerji olduğundan tüm hastalıklara reiki uygulaması yapılabilir.

Reiki 3 seviyeden oluşur.

1.seviyede dokunarak yada kendi aura alanımızda dokunmadan çalışılır.

2. Seviyede Reiki sembolleri devreye girerek şifa frekansı yükseltilir ve uzaktanda şifa gerçekleştirilmeye başlanır.

3. Seviye Master olma seviyesidir. Şifa alanında bir üst seviye de derinleşmek ve uygulayıcı yetiştirmek için gerekli olan seviyedir.

Reiki 2 ile 3 öğretileri arasında ara seminerlerle şifa teknikleri ve alanları derinleştirilir. Her inisiyasyon sonrasına 21 gün arınma orucu tutulması tavsiye edilir. Reiki her hangi bir dine ait değildir. Şİfa yapan şifanın gerçekleşmesinde sadece bir aracı olduğunu unutmamalıdır. Şifa çalışmaları daima bütünün en yüksek hayrına yapılmalı ve daima once kişiden izin alınmalıdır.